İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı

Bir web sitesi açmak istiyorsunuz ama ne konuda olacağından kararsız iseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde artık bir web sitesi oluşmak mümkün hatta bazı firmalar para karşılığından direk olarak kullanabileceğiniz bir web sitesini sizlerin karşısına sunuyorlar, diğer yandan bütçenize göre hazır kurulmuş bir web sitesini de satın almakta bu yöntemlerin arasında. Fakat sizler sıfırdan kendiniz kurmak veya içerisinde hiç bir içerik olamayan bir web sitesi ile bu yola başlamak istiyor iseniz öncelik ile kendinize alan adı yani bir domain bulmak zorundasınız.

Biz bu yazımızda örnek olarak sizler için şuan içinde bulunduğunuz ozgurakgul.com’u ele alacağız. Sitenizin ne gibi bir alt yapı ile inşaat edeceksiniz bunu belirlemelisiniz, bu alt yapı WordPress, Php ve Html olabilir. Alt yapı belirlendikten sonra sitenizin adı yani domain adresini bulmanız gerekiyor, biz ozgurakgul.com’u kurar iken akıllarda soru işareti bırakmayan ve nerede ise tüm kesime hitap eden bir yandan da değişik bir isim olması yönünden seçtik. Bu isim çok uzun ve karmaşık olmaması gerekiyor aksi halde siteye bir kez giren kullanıcı bir daha ismini hatırlamaz ve sitenize girmesi zor olacaktır.

Site ismi yani domain adı belirlendiğinde sitenizin barınacağı ve bilgilerin kaydedileceği yer olan host kısmına sıra gelmektedir. Host işine detaylı bir şekilde girmektense basit bir yöntem ile hostun temel mantığını kavramanızı sağlamak istiyoruz. Host aslında 7/24 açık bir sitemdir, yani bunu evinizde ki bilgisayar veya iş yerinizdeki bilgisayarı 7/24 açık bırakmanız gibi düşünülebilir. Host içerisinde bulunan web sitesini her hangi bir kullanıcı sitenizin adını. Yani domain adresini arama motorlarından bir tanesine yazdığında host o kullanıcıya sistemlerini açar ve buyur siteye giriş yapabilirsin demektedir.

Peki iyi bir web sitesi nasıl olur?

Tek kelime ile açıklar isek, daima güncel içerikler olan, yalan haber yapmayan, kullanıcılarını mağdur etmeyen, dört bir tarafında reklam olamayan, yazım yanlışları oldukça az tutan ve bazı yasal durumlara karşı gelmeyen tüm web siteleri iyi bir web sitesi olarak adlandırmak mümkün. Eğer çabuk yükselmek ve belirli bir kitle kazanmak istiyor iseniz şunları takip edin. O kitleye göre içerik çıkartmak ve daima kendinize özgü bir içerik çıkartmak sizler ve web siteniz için iyi olacaktır. Kısa zamanda bu yöntemler ile web siteniz para getirmeye başlayacak ve sizler için bir gelir kapısı haline gelecektir.