RESPONSIVE(Mobil) TASARIM AVANTAJLARI NELERDİR

Kullanabilirilik

Responsive web tasarım ile kullanıcı, web sitenize hangi cihazdan girerse cihaz farketmeksizin tasarım otomatik olarak o ekrana uyumlu hale gelir. Bu nedenle site içerisinde rahat bir şekilde gezinebilirisiniz.

Bakım Kolaylığı

Responsive web tasarımın bakımı standart bir web tasarıma göre çok daha basittir. Çünkü ortada farklı cihazlarda açılabilen sadece tek bir site vardır.
Güncellenmesi gerektiğinde, tek bir dosya üzerinden bakım çalışmaları yapılabilir.

Arama Motoru Avantajı

Arama motorlarının yeni trendi artık responsive web siteler! Responsive tasarımlarda link yapısı değişmeden tek bir site üzerinde kalır. Bu sayade arama sonuçlarında avantaj ve istikrar sağlamak web siteniz için daha da kolaylaşır.

Düşük Maliyet

Responsive web tasarımda, tüm cihazlara uyumlu (mobil,tablet,bilgisayar) tek bir web sitesi olduğu için, siteyi yönetmek ve güncellemek daha düşük maliyetli olacaktır. Bu nedenle mobil tasarım maliyetinden tasarruf edilir.

Pazarlama Kolaylığı

Kullanıcının tercih ettiği cihaza göre çalışan bir web sitesi sahibi olmak size pazarlama kolaylığı ve kazancınızda artış sağlayacaktır. Responsive web tasarım sayesinde diğer firmalardan her zaman 1 adım önde olursunuz.

Ziyaret Süresi

Responsive web siteler, ziyaretçilere görüntülemek istedikleri içerikleri ve kalitesini azaltmadan gösterir, aldıkları bilgiden emin olmalarına yardımcı olur ve bu sayade sayfada kalmalarını sağlar.